Komunikat startowy

icebugwintertrail_2017

KOMUNIKAT STARTOWY:

Jak co roku biuro zawodów mieścić się będzie w blaszaku przy dolnej stacji wyciągu Długa Polana. Zapraszamy już od 8:00. Parking natomiast 300 metrów wcześniej w okolicy pętli autobusowej.

Uwaga! ZAKAZ wjazdu samochodów pod wyciąg narciarski. Samochody zostawiamy tylko i wyłącznie na parkingu!

Warunki na trasie wyjątkowo wymagające i niebezpieczne. Kilka dni temu po niewielkiej odwilży wróciły mrozy. Śnieg, który pozostał jest wyjątkowo twardy, a woda spływająca szlakami została zamieniona w lód. Ostrzegamy, że w tym roku, każdy rodzaj metalu pod podeszwą jest na wagę złota i własnego bezpieczeństwa. Miejscami (szczególnie na zbiegu) szlak z Turbacza przypomina tor bobslejowy.

Trasa została oznaczona żółtymi chorągiewkami z robakiem. Na ważniejszych skrzyżowaniach drogę będą wskazywać wolontariusze!

Punkt żywieniowy znajduje się na 9,5 kilometrze trasy i jest on zlokalizowany koło schroniska na Turbaczu. Na punkcie kontrolnym znajdziecie owoce, słodycze, izotoniki NUTREND i herbata TEEKANNE.

Ostrzegamy, że trasa jest na tyle wymagające, że warto zaopatrzyć się w dodatkowy zastrzyk energii (baton, żel) jeśli ktoś wymaga częstszych dostaw dla swojego organizmu.

Podtrzymujemy wyposażenie obowiązkowe. Folia NRC (koc ratunkowy) oraz telefon to niezbędne minimum. Nie wspominając o stroju odpowiednim do warunków atmosferycznych. Zapominalscy mogą zakupić NRC-tkę w biurze zawodów.

Przed i w trakcie zawodów w okolicach biura stanie kilka stoisk promocyjno-handlowych! Jak zwykle będzie: stoisko Icebug oraz stoisko Hi Geen. Polecamy!

mapa parking

Pozdrawiamy!
Organizatorzy IWT2017

Bookmark the permalink.

Comments are closed