Co zabrać na narty z dzieckiem?

narty

Sporty zimowe poniekąd stanowią swojego rodzaju tradycję. Co roku mnóstwo ludzi wybiera się w coraz to nowsze miejsca, aby oddać się swojej pasji, którą jest narciarstwo. Co roku też pojawia się wielu nowych adeptów narciarstwa. Oczywiście są to dzieci, dla których narciarstwo nie jest niczym nowym, a w tym tekście dowiesz się co zabrać na pierwszy wyjazd na narty z dzieckiem.

Co zabrać na narty z dzieckiem?

Wybierając się na narty z dzieckiem powinieneś wyposażyć się o wiele bardziej, niż zazwyczaj. Jest to pewnego rodzaju wyzwanie dla świeżo upieczonego rodzica. Należy wiedzieć, że tutaj każdy Twój ruch powinien być przemyślany, gdyż może pociągnąć za sobą kolejne następstwa. Tak, więc co zabrać na narty z dziećmi? Poniżej znajduje się lista najważniejszych rzeczy do zabrania ze sobą na narty.

 – Zimowe skarpety narciarskie – dzięki nim ograniczymy ryzyko przeziębienia dziecka, bo jak dobrze wiemy, najwięcej zimna dociera do nas od ziemi.

– Kilka grubych warstw – dzięki nim Twojemu młodemu narciarzowi będzie cieplej.

– Warstwa podstawowa górna – jest to gruba zimowa kurtka, która również będzie odpowiadać za utrzymanie ciepła w organizmie.

– Ciepła, oddychająca warstwa środkowa (top z polaru lub podobny).

– Spodnie śnieżne – wykonane ze specjalnego materiału przez który nie przesiąknie woda.

– Buty narciarskie/snowboardowe – specjalnie przystosowane do sportu, jakim jest narciarstwo lub snowboard.

– Kurtka narciarska/snowboardowa.

– Ocieplacz na szyję – komin lub szalik, aby nie przewiało Twojego małego narciarza.

– Kominiarka lub maska na twarz – także zapobiegnie uczuciu dyskomfortu spowodowanego niską temperaturą.

– Kask – obowiązkowe zabezpieczenie, które powinien posiadać każdy narciarz.

– Gogle (jeśli to możliwe, miej zapasowy zestaw soczewek do różnych warunków).

– Rękawiczki – również zniweluja dyskomfort spowodowany zimnem.

– Ogrzewacz do rąk w kieszeni.

– Narty lub deska snowboardowa.

W jakim wieku warto zacząć przygodę z narciarstwem?

W większości przypadków dzieci rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem za sprawą rodziców, którzy już wcześniej tego doświadczyli. Jest to naprawdę świetny pomysł na zaszczepienie dziecka pasją do sportu. Tak więc, w jakim wieku warto zabrać dziecko na narty po raz pierwszy? Oczywiście każdy jest inny i podejdzie do tematu inaczej. Najlepszym i najbardziej optymalnym wiekiem będzie okres 5 – 7 lat. W tym wieku dziecko staje się bardziej kontaktowe i zaczyna myśleć samodzielnie. To właśnie ten wiek pomoże Ci określić  czy dziecko zainteresuje się sportami zimowymi, czy nie. Nie warto robić niczego na siłę, bo to może tylko i wyłącznie zaszkodzić. Jeśli stwierdzimy, że narty przypadły do gustu naszemu potomstwu to śmiało możemy wprowadzać coraz to więcej udogodnień i zwiększyć poziom zaawansowania zgodnie z wiekiem. Kto by nie chciał pojechać na narty w Alpach z dziećmi?

Bezpieczeństwo dziecka na nartach

Należy pamiętać, że bezpieczeństwo naszego dziecka na nartach to podstawa. Powinieneś zawsze kontrolować, gdzie znajduje się Twoje dziecko oraz co robi. Nie możesz spuszczać go z oczu, nawet na chwilę, aby uniknąć problemów, których nikt z nas raczej by nie chciał.

Przed wyjazdem powinieneś poinformować swoje dziecko o wszystkim, co zamierzacie robić. Dłuższą rozmową można naprawdę wiele zdziałać, więc wskaż dziecku wszystkie zasady, których powinno przestrzegać, a wasz wyjazd będzie zapamiętany dobrze przez bardzo długi czas. Jeśli wybierasz się na narty w większej grupie, to Twoje dziecko nie powinno się od niej odłączać i powinno cały czas być przy kimś bliskim. Powinno też informować o wszelkich pogorszeniach samopoczucia lub pojawiających się problemach zdrowotnych. Powinieneś, także ostrzec dziecko, aby uważało na innych narciarzy, ponieważ może dojść do groźnego wypadku, w którym może ucierpieć kilka osób, a tego także nie chcemy. Bezpieczeństwo na stoku jest najważniejsze i warto to uświadomić nawet małemu dziecku.

Podobne wpisy