Czy da się podłączyć telefon do starego telewizora?

smartfon

Aktualnie nowoczesne telewizory dają wiele możliwości co do podłączenia sprzętu. Dzięki temu można obejrzeć ciekawe filmy lub seriale lub posłuchać muzyki. Jednakże nie każdy posiada nowoczesne modele telewizorów. W tej sytuacji przychodzi do głowy myśl, czy jest możliwe podłączenie smartfona do posiadanego modelu urządzenia. Jak podłączyć telefon ze starym telewizorem? O czym warto pamiętać? Jakie rozwiązanie jest godne uwagi?

Jak podłączyć telefon ze starym telewizorem?

W dzisiejszych czasach telefony cechują się sporą funkcjonalnością, co przekłada się na zadowolenie użytkownika. Co zrobić w sytuacji, gdy chce on przenieść obraz ze smartfona na większy ekran? Z pewnością wiele osób zastanawia się, jak obejrzeć film z telefonu na telewizorze. Na szczęście istnieje kilka skutecznych metod, jakie pozwolą wykonać to zadanie. Istnieje wiele opcji, z których można skorzystać w zależności od tego, jak nowoczesny sprzęt ma użytkownik obu urządzeń. 

Podłączenie telefonu do starego telewizora jest zazwyczaj możliwe. Wiele zależy od tego, jakie wejścia zostały zamontowane w odbiorniku telewizyjnym. W zależności od tego można użyć konkretnej metody, jaka da pożądane efekty. Nie jest to trudne, dlatego każdy odbiorca sobie z tym poradzi. Nie zawsze da się znaleźć odpowiedni kabel w sklepie. W takiej sytuacji można użyć kilku adapterów, które posiadają złącze micro-USB oraz HDMI – to pozwoli połączyć się z przejściówką micro-USB na USB-C. Warto pamiętać o tym, że nie zawsze dane połączenie będzie działać. Dlatego na początku należy sprawdzić, jakie wejścia są dostępne w urządzeniu. 

Telewizor ze złączem VGA

Warto podkreślić, że starsze telewizory mogą nie posiadać wejścia HDMI. Zamiast tego znajduje się w nich wejście VGA, dzięki czemu podłączysz telefon za pomocą:

  • interfejsu MHL – dobrym rozwiązaniem jest zakup adaptera, jaki daje możliwość podłączenia zasilania. Dzięki temu telefon będzie się ładował podczas przesyłania obrazu na telewizor. Bardzo istotne jest to, że wejście VGA pozwoli jedynie przesyłać obraz. To sprawia, że powinno się skorzystać też z wejścia minijack w TV lub innego, co pozwoli przesyłać dźwięk. 
  • iPhone’a ze złączem lightning – tutaj zakupić trzeba odpowiedni kabel, za pomocą którego połączysz złącze lightning w telefonie iPhone z wejściem HDMI w telewizorze. 
  • interfejsu SlimPort – to kolejne rozwiązanie, jakie pozwoli podłączyć telefon do telewizora. Standard SlimPort jest obsługiwany przez większość komórek, co umożliwia przesyłanie obrazu w jakości Full HD. Nie zapominaj o tym, aby sprawdzić, czy smartfon obsługuje taką technologię.
  • zastosowania przystawki Smart TV – użytkownicy chętnie sięgają po przystawkę, jaką podłącza się do TV za pomocą wejścia HDMI. Komórka w taki sposób połączy się z narzędziem i będzie przesyłać obraz na telewizor.

 

Telewizor ze złączem USB

Jeśli posiadasz telewizor ze złączem USB, zadanie jest znacznie łatwiejsze. Coraz częściej w urządzeniach pojawiają się kable USB, do których podłączysz swój telefon. Tutaj niezbędne będzie zastosowanie zwykłego przewodu USB-C lub micro-USB. Ponadto, taki kabel pozwoli naładować telefon. Po podłączeniu wybierasz odpowiednie źródło z użyciem pilota. W taki sposób bez problemu będziesz odtwarzać na telewizorze filmy, zdjęcia i pliki, jakie znajdują się na smartfonie. Co ciekawe, jest to właściwe wykorzystanie takiej opcji jako pamięci zewnętrznej podłączonej do urządzenia. Po podpięciu telefonu nie możesz pominąć ustawienia na smartfonie opcji przesyłania plików. Dzięki temu odczytasz je na telewizorze. 

Odpowiedź na pytanie, jak podłączyć telefon do starego telewizora, nie jest skomplikowana. Na rynku znajdziesz sporo ciekawych rozwiązań, jakie spełniają oczekiwania. Oczywiście, posiadanie nowszego modelu TV daje więcej możliwości, jednak nie każdego stać na taki sprzęt. Z pomocą przychodzi kilka czynności, które pozwalają połączyć telefon ze starszym modelem telewizora. Dzięki temu można oglądać filmy, zdjęcia i inne pliki na dużym ekranie, co wpływa na ogromną swobodę oraz zadowolenie użytkownika.

Podobne wpisy