Czy wypada dać zegarek na prezent?

prezent

Ta myśl towarzyszy wielu osobom. Obdarowywanie innych bywa kłopotliwe. Szczególnie gdy poszukujemy podarku dla mężczyzny. Nie wypada przecież dać mu kwiatów. Perfumy są kwestią bardzo indywidualną, a alkohol odchodzi powoli do lamusa. Nic więc, co sprawdzi się w przypadku kobiet, nie zda egzaminu w przypadku mężczyzn. Dlatego szukamy innych alternatyw. Wtedy pojawia się pomysł zegarka. Starsze pokolenia podchodzą jednak do niego bardzo sceptycznie. Co oznacza zegarek na prezent? Dlaczego mało osób decyduje się na jego zakup i poszukuje innych rozwiązań?

Zegarek na prezent – przesąd

Polacy przez wieki byli uważani za naród niezwykle przesądny. W żadnym innym kraju nie pielęgnowano tak bardzo ludowych wierzeń. W związku z tym w niedziele unikano sprzątania, by nie wygnać szczęścia, a przed wyjazdem cała rodzina przysiadała wspólnie przy stole, co miało zapewnić szczęśliwe dotarcie do celu. Wiele takich przesądów dalej jest obecnych i przestrzeganych. Sporo z nich dotyczy prezentów. Przykładem takiego przesądu jest zakaz wręczania zegarków. Dlaczego? Ponieważ urządzenie to ma za zadanie odmierzać czas. Jest to rzecz oczywista. Według przesądu jednak osoba wręczająca prezent odlicza czas do śmierci obdarowanego. W związku z tym życzy mu źle, a prezent z zasady powinien być miłym upominkiem. Istnieje również drugi, mniej popularny przesąd związany z wręczaniem zegarków. Według niego zegarek ma symbolizować, nieuchronnie zbliżający się koniec znajomości.

Zegarek na prezent, dlaczego nie?

Czy istnieją inne przesłanki, by zrezygnować z zakupu zegarka na prezent? Chyba nie. Bynajmniej żadna z nich nie posiada racjonalnego wytłumaczenia. Zegarek jest chętnie wybierany jako upominek z okazji Pierwszej Komunii świętej. Jak to możliwe, że chrześcijanie obdarowują innych symbolem śmierci? Najnormalniej w świecie wiara stanowczo odrzuca wszelkie zabobony i przesądy. W związku z tym, wraz z rozwojem cywilizacji, ludzie porzucają je w zapomnienie. Kiedyś edukacja była na bardzo niskim poziomie. Dlatego naiwnie wierzono we wszelkie siły nieczyste i nadprzyrodzone. Dziś ludzie posiadają znacznie większą wiedzę. Chętniej także czerpią radość z życia i przez to nie doszukują się wszechobecnego nieszczęścia. Zegarek na prezent stał się zatem zwyczajnym drobiazgiem i miłym gestem. Można więc śmiało podarować go innym, bez obaw o złą interpretację.

Jak wybrać dobry zegarek na prezent? 

Zegarek nie jest najtańszym pomysłem na prezent. W związku z tym warto zainwestować w produkt wysokiej jakości. Dobry zegarek cechuje się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, precyzyjnym mechanizmem i dokładnym wykończeniem. Produkt wyglądający nieestetycznie w ogóle nie powinien być brany pod uwagę. Zegarek, to rzecz, która służy właścicielowi przez lata. Jeżeli oczywiście wykonana jest z najwyższą starannością. Nie oznacza to jednak, że przy jego zakupie czeka nas bankructwo. Obecnie na rynku dostępnych jest wielu producentów, dzięki temu istnieje spora konkurencja. To sprawia, że wybierając zegarek, nie musimy iść na żadne ustępstwa. 

Gdzie kupić dobrej jakości zegarek na prezent?

Wysokiej jakości zegarki nie są dostępne wszędzie. W marketach i małych sklepach z upominkami nie znajdziemy niczego wyjątkowego. W poszukiwaniu idealnego egzemplarza, jak zawsze, z pomocą przychodzi Internet. Wystarczy wpisać w przeglądarkę odpowiednią frazę, by wyświetliły się tysiące ofert. Skąd jednak pewność, że oglądany model jest wart uwagi i w rzeczywistości wygląda jak na zdjęciach? Tutaj warto skorzystać z doświadczenia innych! Kupując zegarek, zwróć uwagę na liczbę pozytywnych opinii. Sprawdź, czy cena jest proporcjonalna do materiałów użytych przy produkcji i zaufaj intuicji. Nigdy nie kupuj z niesprawdzonych źródeł. Na przykład zegarki Lorus posiadają autoryzowany sklep. Oznacza to, że producent ręczy za swoje produkty i nie musi sprzedawać je na podrzędnych aukcjach. Właśnie w takich miejscach warto dokonać zakupu.

Do wyboru, do koloru

Zegarek ma jedno proste zadanie. Ma odmierzać czas. Nowoczesne zegarki potrafią jednak znacznie więcej. Mogą pokazywać temperaturę lub przebyte kilometry. Jeśli jednak chcemy podstawić na tradycje, nie musimy obawiać się nudy. Obawy z zakupem zegarka na prezent, to tylko przesąd. Nie warto więc poświęcać temu czasu. Lepiej przeznaczyć go na wybór odpowiedniego modelu. Zegarek może pokazywać godzinę, ale może być również pięknym dodatkiem. Nie ważne, czy chodzi o kobietę, czy mężczyznę. Wybór wzorów i kolorów onieśmiela, dlatego warto poświęcić chwilę uwagi, by wybrać ten jedyny!

 

Podobne wpisy