Lifting rzęs – jak dbać o rzęsy po zabiegu?

rzęsy

Lifting rzęs jest jednym ze znanych i skutecznych sposobów na wzmocnienie, podkręcenie i pogrubienie włosków. Często bywa mylony z zabiegiem laminacji rzęs. Chociaż efekty obydwa zabiegi dają te same, to nie jest jednak ten sam zabieg. Natomiast w przypadku jednego, jak i drugiego po zabiegu trzeba dbać o rzęsy. Dlatego warto poznać metody dbania o rzęsy po liftingu, żeby efekt utrzymywał się jak najdłużej.

Czym jest lifting rzęs?

Lifting rzęs jest zabiegiem nieinwazyjnym, wykonywanym w salonach beauty. Efekt liftingu przypomina efekt świeżo pomalowanych rzęs. Wszystko dzięki temu, że po zabiegu stają się dłuższe, bardziej wyraziste, grubsze, bardziej podkręcone, a spojrzeniu nadają charakter. Optycznie zwiększa objętość rzęs, co jest dość widoczne. Dzięki składnikom zawartym w produktach do liftingu rzęsy można również odżywić i zregenerować. Spektakularne efekty utrzymujące się przez pewien czas umożliwiają zaoszczędzanie czasu na tuszowaniu codziennie rzęs, co jest wygodnym rozwiązaniem dla kobiet, które nie mają wiele czasu na codzienny makijaż bądź tych, które po prostu nie lubią tego robić.

Jak dbać o rzęsy po liftingu?

Dbanie o rzęsy po liftingu ma istotne znaczenie dla przedłużenia trwałości zabiegu i podtrzymania efektów. Największe znaczenie mają 24 godziny po zabiegu, kiedy rzęs nie należy dotykać, pocierać, moczyć (dotyczy to również kąpieli pod prysznicem czy korzystania z sauny). Nie należy również nakładać na rzęsy kosmetyków, nawet tych pielęgnujących, na przykład olejków. Żeby włoski nie uległy zniekształceniu, należy również uważać na nie podczas snu. Po upływie 24 godzin można rzęsy malować, ale nie jest to koniecznością. Wytuszowanie rzęs może uwydatnić efekt, co dla wielu kobiet jest zaletą. Natomiast decyzja jest kwestią indywidualną.

Lifting rzęs – ile kosztuje zabieg?

Lifting rzęs jak każdy zabieg może się różnić zależnie od salonu, lokalizacji, miejscowości. Lifting rzęs w Zabrzu to koszt około 100 zł. Jednak zależnie od miejsca i salonu może być ona niższa lub wyższa. Przeważnie ceny liftingu rzęs oscylują w granicach od 100 do 150 zł. I z takim wydatkiem należy się liczyć.

Gdzie najlepiej wykonać lifting rzęs?

Decydując się na zabieg taki jak lifting rzęs, warto znaleźć salon, który cieszy się dobrymi opiniami klientek. Lifting rzęs w takich miastach jak Zabrze wykonuje się w wielu salonach. Warto popytać znajome osoby o polecenie salonu bądź sprawdzić usługi w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę lifting rzęs Zabrze pojawi się wiele propozycji, na które warto spojrzeć. Dobrze też sprawdzić, czy salon posiada recenzje innych kobiet i czy są one zadowolone z usług. Pozwoli to dokonać trafnego wyboru.

Lifting rzęs to popularny zabieg i warto go wykonać w profesjonalnym gabinecie. Co prawda nie jest to inwazyjny zabieg, ale wykonuje się go bardzo blisko oczu, co przy zastosowaniu chemicznych środków może być ryzykowne. Dlatego słusznie byłoby wybrać salon, który ma doświadczenie w tego typu zabiegach. Warto też zapoznać się z zaleceniami po zabiegu. Zastosowanie się do zaleceń pozwoli na przedłużenie efektów, dzięki czemu można cieszyć się nimi znacznie dłużej.

Podobne wpisy