Czym jest ginekologia estetyczna?

skóra

Kobiece ciało z czasem traci swój młodzieńczy wygląd. Jest to proces, który trwa latami i jest on nieunikniony. Co więcej, zmiana ta dotyczy nie tylko części ciała widocznego na pierwszy rzut oka, ale także dotyczy kobiecej sfery intymnej. Niestety jest ona także narażona na procesy starzeniowe ciała. Dojrzałe kobiety bardzo często zauważają, jak zmienia się ich ciało, szczególnie jeśli temu procesowi towarzyszą dyskomfort, nieprzyjemne dolegliwości oraz ból. W takich przypadkach niezwykle pomocna jest ginekologia estetyczna Warszawa.

Kobieca sfera intymna jest także narażona na zmiany, które utrudniają czerpanie prawdziwej przyjemności z życia seksualnego. Zmiany te są w wielu przypadkach spowodowane przez porody oraz przez przechodzenie okresu menopauzy. Coraz częściej kobiety w Warszawie i w całej Polsce decydują się na plastykę sfer intymnych, co powoduje, że ginekologia estetyczna jest przydatna, a wielu przypadkach nawet niezbędna. Ginekologia estetyczna w Warszawie wychodzi naprzeciw kobiecym potrzebom i oferuje szeroki wachlarz zabiegów, które rozwiążą każdy problem związany z miejscami intymnymi. Jakie zabiegi możesz wybrać, decydując się na ginekologię estetyczną?

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna szczególnie jest wskazana kobietom, u których występują na przykład: nietrzymanie moczu, patologiczna luźność lub suchość pochwy, przerost warg sromowych mniejszych, zrosty i blizny powstałe na skutek nacięcia krocza. Nacięcie krocza jest bardzo bolesne i utrudnia ono kobiecie prawidłowe funkcjonowanie. Dlatego też, z pomocą przychodzi ginekologia estetyczna, której głównym założeniem jest przywrócenie równowagi psychicznej i fizycznej, pacjentkom z wyżej wymienionymi kobiecymi dolegliwościami.

Ginekologia estetyczna Warszawa – doświadczenie i profesjonalizm

Ogromnym atutem ginekologii estetycznej jest to, że są to zabiegi w większości mało inwazyjne oraz bezbolesne, ponieważ wykonywane są najczęściej metodą laserową. Dzięki użyciu tej techniki okres rekonwalescencji pacjentki jest krótki oraz nie wymaga rezygnacji z aktywności. Oczywiście najważniejsze jest doświadczenie i umiejętności lekarza, który wykonuje zabieg oraz nowoczesny sprzęt, którym będzie się on posługiwał. Do przeprowadzenia zabiegu na przykład plastyki sfer intymnych, stosowane są innego rodzaju lasery, niż w przypadku innych części ciała. Wynika to z faktu, że miejsca intymne są niezwykle delikatne oraz mniej odporne na uszkodzenia i są bardziej podatne na stany zapalne i infekcje.

Ginekologia Warszawa – najpopularniejsze zabiegi

Bardzo popularnym zabiegiem wykonywanym w gabinetach ginekologii estetycznej w Warszawie jest labioplastyka sromu. Kolejnym z zabiegów, równie popularnym jest lifting krocza, który jest wykonywany u pacjentek, które rodząc naturalnie, musiały mieć przeprowadzone nacięcie krocza. Oczywiście krocze po porodzie jest zszywane, jednak nie zawsze jest ono wykonane prawidłowo. Konsekwencją tego jest późniejsze zmniejszenie satysfakcji ze współżycia, ponieważ wejście do pochwy stało się zbyt szerokie.

Borykasz się ze wstydliwym problemem starzenia warg sromowych oraz chcesz się pozbyć tego kompleksu? W gabinetach ginekologii estetycznej często wykonywana jest również laserowa plastyka pochwy. Z tego zabiegu korzystają zazwyczaj dojrzałe kobiety w okresie postmenopauzalnym. Zmniejszenie stężenia hormonów w organizmie powoduje zazwyczaj spadek napięcia ścian pochwy, przez co spada satysfakcja ze współżycia. Dlatego też laserowa plastyka pochwy, nazywana również odmładzaniem laserowym, ma na celu przywrócenie napięcia ścian pochwy oraz zwiększenie jej elastyczności. Zabieg ten wykonywany jest za pomocą lasera i jest zabiegiem bezbolesnym oraz całkowicie nieinwazyjnym.

Profesjonalni specjaliści ginekologii estetycznej przeprowadzają także zabiegi takie: obkurczanie pochwy, zwężanie pochwy, wypełnianie oraz ujędrnianie warg sromowych, unoszenie wzgórka i redukcja tłuszczu wzgórka łonowego.

W Warszawie możesz skorzystać z takiego rodzaju pomocy – wystarczy, że odwiedzisz gabinet medycyny estetycznej i tym samym rozpoczniesz swoją przemianę.

Podobne wpisy