Jak rozpoznać oryginalny zegarek Calvin Klein?

zegarek

Zegarki Calvin Klein od lat zdobią nadgarstki eleganckich kobiet, jak i mężczyzn. Bez wątpienia akcesoria te należą do produktów klasy Premium, na których zakup nie może pozwolić sobie każdy. Ten fakt wykorzystują nieuczciwi producenci, tworzący imitacje zegarków z tańszych i gorszych komponentów, aby te wyglądały jak oryginalne. Oczywiście, niektórzy świadomie wybierają tańszy odpowiednik, nie przywiązując wagi do różnic występujących pomiędzy oryginałem a podróbką. Co jednak w sytuacji, kiedy chcemy kupić oryginalny zegarek Calvin Klein, a nie wiemy, jak odróżnić go od kopii? Jak nie dać się oszukać i stać się szczęśliwym posiadaczem luksusowego, niezawodnego produktu?

Zegarki Calvin Klein-jak rozpoznać oryginał?

Tak jak w przypadku innych droższych i luksusowych firm, produkty Calvin Klein są bardzo często fałszowane. Dotyczy to zarówno ubrań, jak i akcesoriów takich jak zegarki Calvin Klein. Nie od dziś wiadomo, że podrobione produkty cechują się kiepską jakością i nie służą latami jak produkt oryginalny, kupiony ze sprawdzonego źródła.

Niestety, w obecnych czasach kopie mogą być wykonane niezwykle starannie i z największą precyzją, co znacząco utrudnia rozpoznanie chińskiego odpowiednika. Jeżeli stoimy przed wyborem nowego czasomierza i postawiliśmy na zegarek CK, przed zakupem musimy zwrócić uwagę na kilka detali, które mogą odróżnić oryginał od podróbki. Wśród nich są:

  • Cena – jest to pierwszy i najważniejszy szczegół, który może pomóc nam rozpoznać falsyfikat. Jeżeli cena zegarka jest znacznie niższa, niż na stronie producenta lub autoryzowanych sklepów specjalizujących się w sprzedaży markowych zegarków, należy odpuścić sobie zakup. Nie każdego stać na zakup wysokiej klasy drogiego zegarka, jednak nie należy nabierać się na promocje rzędu kilkuset złotych. Można niekiedy natrafić na sezonowe przeceny starszych modeli zegarków, jednak korzystanie z takich okazji w nieznanych nam sklepach internetowych może okazać się nietrafioną inwestycją i spowodować rozczarowanie.
  • Logo – jest to kolejny detal któremu trzeba się dokładniej przyjrzeć przed zakupem. W większości podrobionych zegarków już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z nieoryginalnym produktem. Litery w logo są krzywe i umieszczone na tarczy niedbale. Poza tym często zdarza się, że logo jest zbyt duże lub małe w porównaniu do markowego czasomierza. 
  • Głośny mechanizm – czasami, aby rozpoznać nieoryginalny zegarek, wystarczy posłuchać, jak działa jego mechanizm. Jeżeli jest głośny, na pewno mamy do czynienia z zegarkiem podrobionym. Markowe, luksusowe czasomierze posiadają mechanizm, który prawie w ogóle nie jest słyszalny przez nasze ucho.
  • Numer referencyjny – zanim zdecydujemy się na kupno zegarka przez Internet, poprośmy sprzedawcę o podanie numeru referencyjnego zegarka. Jeżeli po wpisaniu numeru w wyszukiwarkę internetową nie ukaże nam się zegarek, który planujemy zakupić, mamy pewność, że jest to podróbka. 
  • Pudełko – podrabiane zegarki Calvin Klein albo nie posiadają pudełka, albo jest ono tandetne i źle wykonane. Pudełka, w których widnieją zegarki CK, są solidne, zawierają logo, a w środku umieszczona jest poduszeczka.
  • Oznaczenie Swiss – oryginalne zegarki CK produkowane są w Szwajcarii. To właśnie tam są testowane i mają umieszczane najwyższej jakości szwajcarskie, ciche mechanizmy. Dlatego na zegarkach CK znajduje się oznaczenie „Swiss” lub „Swiss made”. Wszystkie zegarki Premium, cieszące się największym uznaniem konsumentów zawierają to oznaczenie, gwarantujące precyzję wykonania, wstrząsoodporność i elegancję.

O czym należy pamiętać przed zakupem zegarka?

Aby kupić jeden z oryginalnych zegarków Calvin Klein, nie powinniśmy dokonywać zakupu w sklepach internetowych, nieposiadających pozytywnych opinii. Zanim zdecydujemy się na zakup przez internet od prywatnej osoby, musimy poprosić ją o numer referencyjny oraz szczegółowe zdjęcia, na których dokładnie i całościowo zaprezentowany jest zegarek. Warto również poprosić o zeskanowanie dowodu zakupu w formie paragonu, na którym umieszczone są wszystkie informacje o miejscu oraz dacie zakupu. Jeżeli sklep i oferowane w nim usługi budzą nasze wątpliwości, zdecydowanie odpuśćmy zakup. Podrobione zegarki wyprodukowane w chińskich fabrykach nie będą nam służyć latami, ponieważ ich paski oraz mechanizmy wykonane są z niecertyfikowanych, najtańszych materiałów. Ekskluzywny i gustowny zegarek to doskonałe uzupełnienie każdej stylizacji, sportowej, ale i również eleganckiej. Dobrej jakości, trwały czasomierz będzie niezawodny we wszystkich okolicznościach, więc przy zakupie kierujmy się zasadą, że na niektórych produktach nie warto oszczędzać. 

Podobne wpisy