Jak dobrać stanik do kształtu biustu?

stanik

Umiejętność dokonania prawidłowego wyboru stanika nie jest często sprawą oczywistą. Wciąż wiele kobiet nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że odpowiednio dobrany biustonosz damski może optycznie uwypuklić walory kobiecej sylwetki, ukryć jej mankamenty i sprawić, że biust będzie ładnie wyeksponowany.

Jakie kształty biustu można wyróżnić?

Do najczęściej spotykanych kształtów biustu zalicza się: mały, duży, blisko osadzony oraz szeroko osadzony. W zależności od jego rodzaju powinno zadbać się o odpowiedni kształt miseczek i odstęp między nimi, szerokość ramiączek i rodzaj usztywnienia. Wybór różnych fasonów oferowanych na rynku biustonoszy damskich jest tak duży, że żadna kobieta nie powinna mieć problemu z kupnem idealnego modelu dla siebie, przy czym konieczna jest znajomość zasad, którymi powinno się kierować przy jego doborze.

Mały biust

Do małych piersi, które dość często zaliczane są również do tych z szerokim rozstawem, poleca się biustonosze damskie, których celem powinno być odpowiednie ich uniesienie i zebranie. Fasonem, idealnie się do tego nadającym, może być biustonosz typu plunge. Alternatywnym wyborem może być także balkonetka, natomiast dla kobiet z blisko osadzonym biustem, bardzo dobrze może się sprawdzić opaska. Dla pań, którym zależy na optycznym powiększeniu biustu i jego wyeksponowaniu, zaleca się natomiast model push-up.

Duży biust

Biustonosze damskie powinny zapewniać nie tylko dobre podtrzymanie biustu, lecz również odciążenie kręgosłupa, w szczególności u kobiet z dużymi piersiami. Zaleca się, aby u tych kobiet stosować staniki typu full-cup, które odpowiednio podtrzymują i zbierają biust. Podobnie jak w przypadku małych piersi, również tutaj dobrym rozwiązaniem może okazać się balkonetka.

Blisko osadzony

Biust blisko osadzony spotykany jest najczęściej u pań mogących pochwalić się dużymi piersiami, choć można go również spotkać u kobiet z małym biustem. W tej sytuacji kluczowy jest wybór takiego biustonosza, którego miseczki nie będą zbyt daleko od siebie oddalone. Powinny sprawdzić się takie modele jak: plunge, opaska czy half-cup.

Szeroko rozstawiony

Ten typ biustu przeważa u kobiet z małymi piersiami. Głównym zadaniem biustonosza będzie więc ich podniesienie piersi i zbliżenie do środka. Z tym zadaniem najlepiej powinny sobie poradzić biustonosze typu balkonetka lub plunge. 

 

Niezależnie od typu posiadanego biustu, cel, jaki powinien przyświecać wyborowi odpowiedniego biustonosza, powinien dotyczyć nie tylko jego rozmiaru, lecz także kształtu. Prawidłowo dobrany stanik powinien gwarantować wygodę, uwypuklenie walorów biustu i zachowanie odpowiedniej sylwetki przy jednoczesnym odciążeniu części piersiowej kręgosłupa. Niemniej ważny jest również wybór biustonosza, który nie będzie powodował odkształceń piersi i nie będzie w żaden sposób uwierał, powodując dyskomfort lub nawet ból. Warto jest poświęcić odpowiednio dużo czasu na znalezienie najlepszego modelu biustonosza dla siebie, ponieważ oprócz wyżej wspomnianych zalet, zapewni on również komfort i dobre samopoczucie.

Podobne wpisy