Jak zwiększyć moc silnika?

silnik

Tych, którzy lubią wdusić pedał gazu na maksa i poczuć szybkość w swoim samochodzie często nurtuje to pytanie: czy da się zwiększyć moc silnika? Oczywiście – da się! W artykule opiszemy, dzięki jakim sposobom można wycisnąć ze swojego silnika ponad programową moc naszego pojazdu, co jest możliwe dzięki temu, że producenci samochodów pozostawiają margines wytrzymałościowy i to dość spory. Oczywiście dodanie spoilera, czy wprowadzenie innych zmian dodających pazura naszemu samochodowi nie wystarczy, dlatego zapraszamy do zapoznania się z właściwymi metodami!

 

Jak zwiększyć moc silnika benzynowego?

Głównymi sposobami są Power Box i Chip Tuning w przypadku silników benzynowych. Obydwa sposoby polegają na zmianie oprogramowania, lecz różnicą jest podejście do diagnostyki pojazdu przed zmianami. 

Jak zwiększyć moc silnika za pomocą Power Box’a?

W przypadku wybrania tej metody, możemy z pewnością liczyć się z mniejszymi kosztami montażu zewnętrznego urządzenia, które dzięki swoim mocnym procesorom wpływa na wzrost dawek paliwa, czy też ciśnienia jego doładowania. Samo założenie tego sterownika nie jest czasochłonne, lecz aby sterownik działał prawidłowo najlepiej jest zwrócić się do warsztatów zajmujących się tego typu montażem. Zachęcamy do tego pomimo wielu filmików, które namawiają do założenia go samemu; może to skutkować wieloma niepożądanymi uszkodzeniami, czy też nie zbyt wydajną pracą urządzenia. Zaletą Power Box’a jest to, że posiada on możliwość włączania i wyłączania sterowników za pomocą przycisku. Nie jest on wbudowany na stałe i zawsze można z niego zrezygnować. Kolejnym plusem jest mniejszy koszt instalacji urządzenia niż w przypadku Chip tuning’u.

Jak zwiększyć moc silnika za pomocą Chip Tuning’u?

Zanim zaczniemy Chip Tuning, konieczna jest diagnostyka na hamowni. Konieczne jest zrobienie testów homologacyjnych oraz sprawdzenie, czy samochód zachowuje normę spalania spalin. Głęboka kontrola pojazdu polega na wykluczeniu usterek, które uniemożliwiałyby pełnego wykorzystania zastosowanego zabiegu. Chip Tuning polega na zapisie zmian na chipie bądź mikrokontrolerze; wszystko zależy od modelu pojazdu. W niezbyt dawno wyprodukowanych samochodach chipowanie polega na wgraniu programu do sterownika za pomocą interfejsów przez gniazdo diagnostyczne. Jeśli chodzi o starsze auta wylutowywane i dopiero potem przeprogramowane sterowników, a ostatecznie ich wlutowywane na swoje miejsce.

Mimo różności co do przeprowadzania Chip Tunin’gu oczekiwany efekt jest ten sam, czyli widoczny wzrost mocy i momentu obrotowego nawet do 25% w przypadku silników turbinowych i 10% w przypadku silników wolnossących. Plusem, jest możliwość, oprócz wydajniejszego silnika, uzyskanie zmniejszenia spalania przy stonowanym prowadzeniu pojazdu. Trzeba mieć jednak na uwadze, że przy dużych prędkościach zmniejszenie spalania może być prawie niezauważalne.

Podsumowanie

Wybór między przedstawionymi metodami zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości osoby, której to dotyczy. Power Box jest tańszą możliwością podniesienia osiągów silnika niż Chip Tuning, lecz Chip Tuning znacznie wygrywa, jeśli chodzi o wydajność. Niekiedy jest nawet konieczność wymiany sprzęgła na silniejsze.

Jeśli zastanawiają się Państwo nad tym, które rozwiązanie byłoby dla Państwa najlepsze, warto zadzwonić do warsztatu MM Tuning obok Poznania lub odwiedzić ich stronę internetową mmtuning.com.pl. MM Tuning z pewnością stanie na wysokości zadania. Jest to nowa firma, lecz mimo to z doświadczonymi pracownikami. Warsztat ten specjalizuje się w zwiększeniu mocy silników, lecz nie tylko osobowych. MM Tuning oferuje również chip tuning ciężarówek, maszyn rolniczych i traktorów. Ponadto w swoim wachlarzu mają elektromechanikę i elektrykę samochodową. Warsztat jest bardzo zmotywowany do indywidualnego podejścia do interesantów i doradzania w zakresie wyboru jak najlepszych rozwiązań dla swoich klientów. Swoją pracę opierają na produktach jednej z najlepszych firm – magicmotorsport. Warsztat zaprasza nowe samochody, jak i 10-letnie czy też starsze.

Podobne wpisy