Jakie są zasady kupna i sprzedaży gruntów komercyjnych?

grunt

Grunty inwestycyjne to nieruchomości przeznaczone do prowadzenia działalności gospodarczej. Występują one w kilku wariantach, różniących się między sobą przede wszystkim przeznaczeniem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat gruntów komercyjnych, to kontynuuj czytanie.

Czym są grunty komercyjne i jakie są ich rodzaje?

W prawie polskim nie ma konkretnej definicji gruntów komercyjnych, dlatego są one różnie rozumiane. Najpopularniejszym stwierdzeniem jest fakt, iż są to działki przeznaczone pod takie inwestycje budowlane, jak np. obiekty handlowe, magazyny czy biurowce. Grunty komercyjne dzieli się na trzy główne rodzaje: pod działalność usługową i przemysłową, pod magazyn oraz pod parki przemysłowe. Pierwsze z nich doskonale sprawdzają się np. pod budowę sklepów wielkopowierzchniowych. Najlepiej, gdy znajdują się w niedużej odległości od centrów miast. Warto dodać, że na tym rodzaju gruntów można prowadzić działalność uciążliwą, lecz wyłącznie w granicach działki.

Grunty pod magazyny różnią się od tych przeznaczonych pod działalność usługową i przemysłową głównie tym, że zajmują znacznie większą powierzchnię. Ponadto musi być zapewniony do nich dobry dojazd. Grunty pod parki przemysłowe podobnie jak te pod magazyny muszą cechować się sporymi wymiarami. Ponadto ważne, aby znajdowały się one w niedużej odległości od miast wojewódzkich bądź powiatowych.

Zasady kupna i sprzedaży gruntów komercyjnych

Jesteś zainwestowany kupnem gruntów komercyjnych we Wrocławiu, gdyż zależy Ci na bezpiecznym ulokowaniu kapitału lub budowie swojego przedsiębiorstwa? Zgłoś się do zaufanego biura zajmującego się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami oraz zarządzaniu nieruchomościami. Takowa firma bez problemu pomoże Ci znaleźć działkę pod zabudowę przemysłową czy mieszkaniowo-gospodarczą, która z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Specjaliści z biura przedstawią Ci wszelkie istotne informacje o dostępnych gruntach. Poinformują Cię m.in. o powierzchni działek, ich lokalizacji, dojeździe, przeznaczeniu i niezbędnych pozwoleniach. Ponadto dobre biuro pomoże Ci w uzyskaniu kredytu na działkę inwestycyjną i dopełnieniu wszelkich formalności. Dodatkowo dokładnie sprawdzi dla Ciebie stan prawny gruntu.

Jeśli chcesz sprzedać swoją działkę komercyjną, to również najlepszym pomysłem będzie zgłoszenie się do zaufanego biura specjalizującego się w pośrednictwie w obrocie nieruchomościami. Dzięki jego pomocy z łatwością znajdziesz kupców na swoje grunty komercyjne we Wrocławiu czy okolicach.

Grunty komercyjne (Wrocław) – cena

Zastanawiasz się, ile kosztują grunty komercyjne we Wrocławiu? Ich ceny są mocno zróżnicowane. Zależą one od różnorodnych czynników, m.in. od powierzchni, wyposażenia i lokalizacji działek. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje o kosztach zakupu gruntów inwestycyjnych, to udaj się do dobrego biura pośredniczącego w obrocie nieruchomościami i poproś o ofertę. Specjaliści przedstawią Ci dostępne działki i poinformują Cię o ich cenach.

Podobne wpisy