Wkłady filtracyjne Donaldson – rodzaje i ich zastosowanie

magazyn

Aby zapewnić pracownikom oraz środowisku pełne bezpieczeństwo, konieczne jest zainwestowanie w filtry przeciwpyłowe i przeciwaerozolowe najwyższej jakości, sprawdzone w praktyce oraz potwierdzone latami doświadczenia. Najlepszym wyborem będą wkłady filtracyjne Donaldson. Są one dostępne w wielu wygodnych formach, dostosowanych do potrzeb każdego przedsiębiorstwa.

Filtry kartridżowe Donaldson

Filtr kartridżowy to popularny typ odpylacza, charakteryzujący się stosunkowo niewielkimi wymiarami i bardzo dużą powierzchnią filtracyjną. Z tego powodu często wykorzystywany jest w zakładach zajmujących się produkcją lub obróbką materiałów. W ofercie firmy Donaldson znajdują się różne rodzaje konstrukcji kartridżowych dopasowanych do każdego przedsiębiorstwa. Wkłady filtracyjne Donaldson DFPRO wykorzystują nanowłókna, dzięki którym wychwytują nawet najmniejsze pyły i cząsteczki. Ich owalny kształt zwiększa powierzchnię filtrującą, poprawiając tym samym skuteczność oczyszczania powietrza. Podobnymi zaletami mogą pochwalić się filtry typu Downflo DFO oraz Siloair. Wkłady te najlepiej sprawdzają się w dużych fabrykach, gdzie liczy się dokładne usunięcie wszystkich zanieczyszczeń.

Poza tym, wkłady filtracyjne Donaldson typu kartridżowego, dostępne są również w specjalistycznych odsłonach. Modele ECB mogą być wykorzystywane w stacjach roboczych ECB, przeznaczonych do prac wykończeniowych, które generują dużo pyłów – dzięki nim pracownicy zachowają wysoki komfort pracy oraz pełną widoczność. Nieco inną rolę pełnią filtry kartridżowe DCE przeznaczone do filtrowania niewielkich ilości zapylonego powietrza w systemach transportowych. Ich kompaktowa konstrukcja umożliwia łatwy montaż i konserwację.

Osoby ceniące długą żywotność urządzeń mogą natomiast postawić na wkłady filtracyjne Donaldson Vibra Shake, wyposażone w filtry o unikalnej kombinacji włókien.

Filtry workowe Donaldson

Ten typ filtrów jest najczęściej montowany w kominach i wylotach systemów wentylacyjnych. Dzięki nim zakład przemysłowy może ograniczyć emisję zanieczyszczeń do atmosfery, a co za tym idzie – zadbać o środowisko naturalne.

Wkłady filtracyjne Donaldson Dura-Life przeznaczone są do użytku z odpylaczami Dalamatic. Ich unikatowy kształt koperty oraz hydrauliczny splot zapewniają bardzo dobre właściwości filtracyjne oraz prostą konserwację. Pyły nie mają miejsca, by się osadzić, zaś antystatyczna, oleofobowa powłoka ułatwia czyszczenie powierzchni aktywnej. Podobne właściwości, ale na jeszcze większą skalę, zapewniają modułowe konstrukcje MDC.

Filtry workowe i wkłady Unimaster zostały zaprojektowane z myślą o halach produkcyjnych, w których oprócz pyłów do powietrza uwalniają się także toksyczne substancje. Ich kompaktowa budowa pozwala na łatwy montaż i transport, zaś proces czyszczenia jest w pełni automatyczny. Filtry te charakteryzują się cichą pracą – ich montaż nie powoduje zwiększenia poziomu hałasu w zakładzie.

Filtry mgły olejowej Donaldson

Obróbka maszynowa generuje wiele zanieczyszczeń. Jednym z nich jest mgła olejowa – zawiesina cząsteczek olejów i smarów w drobnym aerozolu płynów chłodzących. Kontakt z nią może być niebezpieczny dla zdrowia i życia pracowników, zaś osadzanie się jej na maszynach bądź układach elektrycznych prowadzi do uszkodzeń.

Właśnie dlatego wiele firm decyduje się na instalację filtrów mgły olejowej. Dużą popularnością cieszą się wkłady filtracyjne Donaldson Dryflo wykonane z opatentowanej mieszanki mediów filtracyjnych: poliestru i szkła. Ich największą zaletą jest wszechstronność – mogą współpracować z płynami chłodzącymi różnego rodzaju, bez obaw o to, że uszkodzą one strukturę filtra. Podobne rozwiązanie zastosowano w linii WSO stworzonej po to, by dodatkowo przechwytywać dymy i pyły.

Filtry samochodowe PowerCore Donaldson

Wkłady filtracyjne Donaldson PowerCore to jedne z najpopularniejszych konstrukcji w branży transportu samochodowego. Ich lekka, wytrzymała budowa została opracowana z myślą o aktualnych normach emisji spalin. Posiadają wysoką pojemność i niski opór początkowy, dzięki czemu ograniczają zużycie silnika oraz emisję szkodliwych cząsteczek do atmosfery. Wkłady PowerCore są dostępne w wielu rozmiarach i kształtach, dzięki czemu pasują do każdego typu pojazdu.

Oryginalne wkłady filtracyjne Donaldson to gwarancja skutecznego, bezpiecznego i wydajnego usuwania pyłów, gazów oraz aerozoli z powietrza. Sprawdź materiały eksploatacyjne w naar.pl.

Podobne wpisy