Gdzie pojechać na narty? 3 najlepsze kierunki

Narty w Alpach jest to jedna z najczęściej wybieranych opcji zimowego urlopu! Jazda na nartach to nie tylko atrakcyjna aktywność sportowa, która wymaga umiejętności, ale także to doskonała okazja do napawania się pięknymi krajobrazami. A te w Alpach są po prostu wyjątkowe. Gdzie jechać na narty w Alpach? Warto zacząć od odpowiedzi na podstawowe pytanie, na czym Ci najbardziej zależy? Czy jest to luksusowe zakwaterowanie, dobre jedzenie, niewielka odległość od Polski, niewygórowana cena, piękne górskie krajobrazy oraz super atmosfera czy apartament blisko stoku narciarskiego?

Alpy Austria

Austrię warto odwiedzić przede wszystkim pod koniec sezonu narciarskiego, kiedy to z lodowców i tras narciarskich znikają tłumy narciarzy. W szczycie sezonu narciarskiego, czyli w lutym musisz liczyć się ze zmienną pogodą, dość przenikliwym zimnem oraz brakiem słońca. Jako rekompensatę otrzymasz doskonale utrzymane i przygotowane stoki narciarskie oraz usługi narciarsko-snowboardowe na bardzo wysokim poziomie.

Plusem nart w Alpach jest stosunkowo mała odległość od Polski. Bez problemów dojedziesz tam własnym samochodem, z własnym sprzętem, a podróż nie będzie dla Ciebie i Twojej rodziny bardzo uciążliwa. W Austrii znajdziesz dużą ilość doskonale przygotowanych tras narciarskich. Urbaniści oraz architekci kurortów zadbali w Alpach austriackich o bardzo dobrze rozbudowaną infrastrukturę dla turystów. Wybierając się na narty lub snowboard w Austrii, masz opcję wyboru zakwaterowania w maleńkich wioskach narciarskich, z których na stoki musisz dojeżdżać skibussem lub własnym samochodem.

Alpy Włochy

Klimat alpejskich Włoch powoduje, że znaczna część ośrodków narciarsko-snowboardowych jest atrakcyjna dla rodzin z małymi dziećmi oraz dla tak zwanych weekendowych miłośników narciarstwa oraz snowboardu. Nigdzie w Alpach nie zjesz lepiej niż we Włoszech. Pamiętaj także, że niższe położenie dużej ilości włoskich kurortów i ośrodków narciarskich, powoduje, wyższą temperaturę, a więc możesz mieć gorsze warunki śniegowe niż na przykład w Austrii czy we Francji. Włochy są idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi oraz dla seniorów, którzy po godzinie szusowania na stoku z chęcią wypiją bombardino, po kolejnej godzinie zjedzą pyszną pizzę, natomiast jeszcze po kolejnej wypiją piwo. Infrastruktura ośrodków narciarskich we Włoszech oraz typowe włoskie podejście do życia, jest to coś, do czego musisz się przyzwyczaić. Nie mniej jednak włoskie Alpy są przepiękne i wyjątkowo malownicze.

Alpy Szwajcaria

Szwajcaria oprócz Włoch i Austrii to kolejne miejsce, gdzie warto pojechać na narty. Pomimo legendarnych, szwajcarskich wysokich cen Alpy szwajcarskie kuszą narciarzy oraz snowboardzistów z całej Europy, w tym z Polski. Cztery Doliny – łącznie około 400 km tras zjazdowych, z ośrodkami takimi, jak na przykład: Verbier oraz Nendaz są to miejsca, które docenią na przykład miłośnicy freeride’u. To tu właśnie, odbywa się także World Freeride Tour, czyli jedna z największych w Europie freeride’owych imprez. Wysokogórskie majestatyczne pejzaże oraz żleby, to coś, co uwielbia fab freeride’u. Na doskonałe warunki narciarskie oraz snowboardowe, wpływa także bardzo dobre nasłonecznienie stoków i infrastruktura na najwyższym światowym poziomie. Narty w Alpach szwajcarskich jest to cudowna przygoda dla każdego. Jedynym małym mankamentem mogą być czasami kosmiczne ceny za nocleg, jednak trzeba przyznać, że jakość zakwaterowania jest praktycznie zawsze na wysokim poziomie. Szwajcarzy bardzo dużą wagę przykładają do porządku, czystości oraz sprzątania, z czym na przykład u Włochów czy Austriaków może być nieco gorzej.

Podsumowując, wyjazd na narty lub snowboard w Alpach, gwarantuje dużą ilość białego puchu, słońca, bezpieczeństwa oraz profesjonalnie przygotowanych tras zjazdowych dla mniej oraz bardziej zaawansowanych narciarzy. Narty biuro podróży w Alpach jest to prawdziwa okazja dla każdego, kto szuka emocjonujących tras narciarskich oraz miejsc służących odpoczynkowi takich jak górskie spa czy baseny termalne. Ferie w Alpach od bardzo długiego czasu cieszą się dużą popularnością i uznaniem wśród narciarzy z Polski.

Podobne wpisy