Nucleofill – korzyści i działanie

skóra

Stan skóry twarzy oraz kondycja cery jest bardzo ważna dla każdej kobiety. Wszystkie panie z pewnością starają się troszczyć o wygląd swojej skóry, dzięki codziennemu aplikowaniu kremów, serum oraz korzystania z zabiegów. Starzenie się skóry jest jednak procesem fizjologicznym, co oznacza, że nie da się przed nim uchronić. Pojawienie się pierwszych oznak starzenia, uwidocznienie się zmarszczek oraz ogólna utrata jędrności skóry twarzy jest stałym elementem starzenia. Niemniej jednak, stały postęp w dziedzinie kosmetologii i medycyny estetycznej umożliwia kobietom skorzystanie z najnowszych zabiegów, których celem jest widoczna poprawa wyglądu skóry twarzy oraz jej odmłodzenie. Coraz większą popularnością wśród Pań cieszy się zabieg Nucleofill, dlatego warto dowiedzieć się, jakie działanie go wyróżnia oraz jakie korzyści zapewnia jego wykonanie.

Nucleofill – co to za zabieg?

Nucleofill jest preparatem, który wykorzystywany jest do głębokiej odnowy oraz biostymulacji skóry twarzy. Jego receptura opiera się o kolaborację całkowicie naturalnych polinukleotydów, które w zasadzie są niewielkimi fragmentami kwasów nukleinowych będących fizjologicznie obecnymi w ciele człowieka. Dzięki ich całkowitej biokompatybilności z organizmem i skórą człowieka, cząsteczki wprowadzanych polinukleotydów niemal natychmiastowo rozpoczynają aktywnie wiązać wody, co zwiększa poziom nawilżenia na poziomie tkankowym.

Dodatkowo, wykonanie serii zabiegów Nucleofill Warszawa pozwala na efektywne pobudzenie oraz namnożenie fibroblastów, czyli komórek skóry, odpowiadających za produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki takiemu działaniu naskórek na twarzy staje się widocznie odmłodzony, a jego elastyczność poprawiona. O efektywności przeprowadzonego zabiegu decyduje przede wszystkim doświadczenie i wiedza osoby, która go wykonuje. Zabieg warto wykonywać w specjalistycznych miejscach, jak Nucleofill Warszawa. 

Jak działa Nucleofill?

Nucleofill jest innowacyjnym zabiegiem. Jego przeprowadzenie polega na podaniu preparatu bogatego w składniki odżywcze w tak zwane punkty bioestetyczne twarzy, zlokalizowane na jej środkowej i dolnej części. Punkty podania preparatu są całkowicie bezpieczne, ze względu na brak w ich obrębie zakończeń nerwów oraz naczyń krwionośnych.

Podany podskórnie Nucleofill działa na trzech płaszczyznach:

  1. Lifting skóry twarzy – podanie preparatu daje gwarancję natychmiastowej stymulacji fibroblastów do zwiększonej produkcji kolagenu oraz elastyny, co przekłada się na niwelowanie zmarszczek oraz poprawę elastyczności skóry,
  2. Antyoksydacja – preparat pozwala na uruchomienie procesów antyoksydacyjnych, które są niezbędne do niwelowania wolnych rodników w skórze. Ich obecność sprzyja degradacji kolagenu, czego efektem jest przyspieszenie starzenia się skóry,
  3. Nawilżanie – Nucleofill pozwala na znaczną poprawę nawilżenia skóry, dzięki efektywnemu wiązaniu wody przez substancję czynną, czyli polinukleotydy. 

 

 

Nucleofill jest nowoczesnym zabiegiem kosmetologicznym. Jego regularne stosowanie widocznie poprawia stan skóry oraz daje efekt nawilżenia i odmłodzenia. 

Jakie korzyści daje wykonanie zabiegu Nucleofill?

Zabieg Nucleofill cieszy się rosnącą popularnością. Wynika to z efektów widocznych na powierzchni skóry twarzy po jego wykonaniu, do których należą:

  • zmniejszenie widoczności zmarszczek,
  • poprawa jędrności i gęstości skóry,
  • niwelowanie przebarwień, poprawa kolorytu skóry twarzy,
  • zwiększenie liczny włókien kolagenowych,
  • wyostrzenie konturu i owalu twarzy,
  • efekt rewitalizacji skóry,
  • znaczne zwiększenie nawilżenia nawet w głębokich warstwach skóry.

Mimo małej inwazyjności zabiegu, przed jego wykonaniem należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania, jak na przykład ciąża, okres karmienia piersią, choroby autoimmunologiczne oraz nowotworowe, a także infekcje bakteryjne oraz wirusowe na powierzchni twarzy. Nucleofill jest zabiegiem, który przynosi liczne korzyści i widocznie poprawia stan cery, a dla osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów. 

Podobne wpisy