Czym są odpowiedniki perfum?

perfum

Na pewno spotkałeś się już z określeniami „zamienniki perfum” lub „rozlewane perfumy”. Nazwy mogą być mylące, więc spieszymy z pomocą. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym są zamienniki perfum, jakie są ich liczne zalety oraz czy to się opłaca, przeczytaj nasz artykuł.

Odpowiedniki perfum – czym są?

Zacznijmy od tego, czym w ogóle są perfumy. Na pewno każdy z nas miał do czynienia z tym kosmetykiem, którego celem jest nadanie nam pięknego zapachu. Perfum to połączenie kompozycji różnych olejków zapachowych łączących się z substancjami wzmacniającymi oraz rozpuszczalnika (etanolu). W zależności od stężenia rozpuszczalnika w składzie można wyróżnić różne typy kompozycji: ekstrakt perfum, perfumy właściwe, wodę perfumowaną, wodę toaletową, wodę kolońską oraz wodę odświeżającą.

Przejdźmy zatem do różnic w perfumach i odpowiednikach perfum. Pierwszą i bardzo widoczną różnicą jest flakon. Sławne firmy produkujące perfumy posiadają swoje oryginalne wzory flakonów i bardzo ciężko jest je podrobić. Na przykład Chanel wypuszcza swoje perfumy w łudząco podobnych flakonach, które różnią się jedynie drobnymi szczegółami jak grawerowanie. Odlewnie mogą próbować naśladować flakony oryginałów lub projektować swoje własne wzory.

Odpowiedniki perfum jedynie naśladują zapach oryginału. Ta inspiracja może być bardziej lub mniej zbliżona do pierwowzoru. Wszystko zależy od zarówno odlewni, jak i klienta. Jeden powie, że zapach jest łudząco podobny, a inny wręcz przeciwnie. Wcześniej próby odzwierciedlenia zapachu oryginału kończyły się fiaskiem, jednak dzięki rozwojowi technologii teraz można osiągnąć nawet 90% powodzenia. Jeśli nie jesteś francuskim senselierem, różnice mogą być praktycznie niewyczuwalne.

Szczególnie rozchwytywane są perfumy damskie. Odpowiedniki takich firm jak Chanel czy Yves Saint Laurent cieszą się zatem ogromnym powodzeniem. Jednak samo odwzorowanie zapachu to nie wszystko. Pozostanie jeszcze trwałość zapachu, którą jest jedną z flagowych cech oryginałów. Tak naprawdę wszystko zależy od składników użytych podczas produkcji oraz od temperatury ich przechowywania. Jeżeli perfumeria stosuje się do wszystkich wytycznych, zamienniki również będą trwałe. Odpowiedniki perfum mogą utrzymywać się bardzo długo na skórze i ubraniach.

Dlaczego warto kupić odpowiedniki perfum?

Jeśli nie zależy Ci na kupnie oryginalnego flakonu a na zapachu, powodów do zaopatrzenia się w odpowiednik popularnych perfum jest dużo.

  • Cena

To właśnie cena przemawia do większości konsumentów. Nie co ukrywać, oryginalne perfumy są zwyczajnie drogie i wielu ludzi na nie nie stać lub wolą przeznaczyć te pieniądze na coś innego. Tutaj z pomocą przychodzą zamienniki znanych perfum. Możesz roztaczać piękną woń, nie przepłacając. Tak naprawdę, duża część ceny oryginalnych perfum to przede wszystkim słynna nazwa, koszty reklam ze sławnymi aktorami czy aktorkami bankiety oraz bilbordy.

  • Dobre opinie konsumentów

Nic tak nie zachęca do kupienia czegokolwiek jak pozytywne opinie innych konsumentów. Zdecydowana większość pozytywnie ocenia rozlewane perfumy, chwaląc sobie piękny zapach oraz trwałość.

  • Duży wybór

Sklepy z zamiennikami perfum cechują się ogromnym wyborem. Wchodząc na stronę takiego sklepu, zostaniesz zasypany różnymi odpowiednikami sławnych zapachów i na pewno znajdziesz coś dla siebie.

  • Dobra jakość

Wbrew nadal funkcjonującej o zamiennikach opinii, perfumy rozlewane cechują się naprawdę dobrą jakością. Na szczęście mit o nietrwałości zapachu powoli odchodzi w zapomnienie.

  • Testowanie zapachów

Jeśli nie jesteś pewny, jaki zapach chcesz wybrać i jaki będzie pasował do Ciebie najlepiej, kupno oryginalnych perfum nie jest dobrym pomysłem. W tym wypadku kupno odpowiednika oryginału możesz potraktować jako testowanie. Wyniesie to dużo mniej pieniędzy niż w przypadku zakupu kilku flakonów oryginalnych perfum, a Ty będziesz mógł spokojnie sprawdzać poszczególne zapachy.

FAQs – najczęściej zadawane pytania

  • Czy odpowiedniki perfum pachną tak samo jak oryginały?

Jeśli rozlewnia stosuje się do wszystkich zasad przechowywania i łączenia składników oraz do proporcji, można osiągnąć nawet 90% podobieństwa.

  • Czy to prawda, że perfumy rozlewane nie są trwałe?

Nie, jest to mit. W dzisiejszych czasach perfumy rozlewane utrzymują się na skórze i ubraniu długo.

Podobne wpisy