Jaki prezent dla mężczyzny, który ma wszystko?

Wybór upominku dla mężczyzny to dla wielu kobiet nie lada problem. Jak wybrać prezent dla faceta, który ma wszystko? To naprawdę ciężki kaliber. Co jednak zrobić, jeżeli imieniny, urodziny lub inna ważna dla takiej osoby uroczystość zbliża się naprawdę wielkimi krokami?

Upominek z księgarni, czyli książki i audiobooki

Często mężczyźni mają bardzo charakterystyczne dla siebie hobby, które lubią pogłębiać. Świat zainteresowań to dla wielu z nich miejsce, gdzie czują się jak ryby w wodzie, dlatego też książka lub audiobook związany z jedną z pasji będą zawsze „na tak”. Księgarniane prezenty mogą też jednak co nieco wykraczać poza wygodny świat zainteresowań mężczyzny, który ma wszystko i dotykać problemów związanych z jego tożsamością czy też budowaniem związku. Tego rodzaju prezent będzie idealny dla narzeczonego, męża czy chłopaka. Klasyką literatury w tym zakresie jest pozycja „Dzikie serce” autorstwa Johna Eldredge, ale ciekawą propozycją będzie też lektura „Dobra nowina o dialogu” Jerzego Grzybowskiego czy „Projekt Eliasz” Adama Szustaka OP.

Rozrywka z nutką adrenaliny: idealny prezent dla faceta

Czy prezent dla mężczyzny, który ma wszystko, zawsze musi być rzeczą? Przejażdżka czołgiem czy lot, balonem lub rejs statkiem również może być zapakowany w małe, ale efektowne pudełeczko z kokardką, czyż nie? Prezenty w rodzaju tych szalonych jak najbardziej będą dobrym rozwiązaniem, jeżeli szukasz czegoś dla mężczyzny, który już wszystko ma. Obecnie na rynku można znaleźć wiele interesujących propozycji. Skok na bungee to już niejedyna opcja. Teraz możesz kupić dla swojego ukochanego np. przejażdżkę luksusowym autem, wizytę na strzelnicy czy degustację dań kuchni z drugiego końca świata. Tego rodzaju prezent z pewnością zapadnie w pamięć, a efekt zaskoczenia masz murowany – zwłaszcza jeżeli dotychczas kupowałaś mu skarpetki, ubrania czy drobne akcesoria.

Bilety? Opcji jest naprawdę wiele

Czy bilety mogą być dobrym pomysłem na prezent? Oczywiście. Upominek w postaci podwójnych biletów do kina, teatru czy na koncert ulubionego zespołu to naprawdę ciekawa opcja dla kogoś, kto już wszystko ma. Jeżeli facetowi nie są potrzebne materialne przedmioty, warto postawić na rozrywkę. Ważne jest tutaj jednak, aby dobrze przemyśleć, jakie bilety będą najlepsze, ponieważ zadowolenie solenizanta to kluczowa kwestia. Bilety na seans kina romantycznego nie stanowią idealnego pomysłu dla kogoś, kto uwielbia popcornowe akcyjniaki, a koncert reggae może nie zostać odebrany z entuzjazmem, gdy gust muzyczny solenizanta oscyluje wokół jazzu czy bluesa. Idealnie byłoby odwołać się do pasji obdarowywanego, dlatego też czasami nawet bilety do muzeum wojskowego mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Kursy i szkolenia: warto inwestować w siebie

Prezent dla mężczyzny, który ma już wszystko, może mieć też formę vouchera na kurs albo szkolenie. Wiesz, że Twój kolega z pracy myśli o poszerzeniu wiedzy na temat Excela? Jego urodziny mogą stać się początkiem wspaniałej przygody z makrami, jeżeli podarujesz mu kurs, który usystematyzuje wiedzę, którą już ma. Twój chłopak lubi majsterkowanie, ale zazwyczaj brakuje mu czasu na to, aby nabrać nowych umiejętności? Dobrym pomysłem w takim wypadku może być szkolenie ze stolarki albo profesjonalnego przygotowania do domowego majsterkowania. Możliwości jest naprawdę wiele, nawet w przypadku mniejszych miast. Kurs gotowania, programowanie, a może nauka fotografii? Ogranicza Cię jedynie wyobraźnia.

Czas to też cenny prezent! Wspólna wycieczka?

Każdy mężczyzna, który wszystko ma, z pewnością doceni również czas, jaki zechcesz mu ofiarować. Wiele osób odczuwa satysfakcję na myśl spędzenia wieczora lub całego dnia wspólnie, ponieważ ten sposób powiedzenia „kocham Cię” trafia do nich najbardziej. Prezent urodzinowy w postaci dwóch biletów na koncert możecie wykorzystać razem, ale nie jest to jedyna opcja. Ciekawym rozwiązaniem będzie zabranie solenizanta na wspólną wycieczkę rowerową po okolicy czy nawet zwiedzanie miasta, które już znacie, ale z przewodnikiem. Doskonałą opcję stanowi też zaproszenie na uroczystą kolację.

Podobne wpisy