Nordic Walking – po jakim czasie widać efekty?

nordic walking

Od dawna wiadomo, że odpowiednia ilość aktywności fizycznej jest niezbędna w przypadku każdego, kto pragnie prowadzić zdrowy tryb życia. Wbrew pozorom nie musi ona oznaczać katorżniczych, wyczerpujących treningów na siłowni. Dobra wiadomość brzmi tak, że obecnie można wybierać spośród tak wielu rodzajów sportu, że każdy znajdzie ten, który odpowiada mu najbardziej i sprawia przyjemność. Dużą popularnością, zwłaszcza wśród kobiet, cieszy się spacerowanie ze specjalnymi kijkami. Zarówno te osoby, które dopiero rozważają wyruszenie w swoją pierwszą trasę, jak i te, które już to zrobiły, zastanawiają się po jakim czasie widać efekty Nordic Walking?

Wiele korzyści dostępnych na wyciągnięcie ręki

Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na powyższe pytanie. Wpływa na to wiele czynników. Po pierwsze, ta aktywność oddziałuje na ludzki organizm w kompleksowy sposób. Po drugie, każdy z nas jest nieco inny i nie sposób precyzyjnie określić tego, jak wiele czasu potrzebujemy do osiągnięcia konkretnych rezultatów. Nie oznacza to jednak, że nie da się w przybliżeniu ustalić korzyści, które przyniesie nam uprawianie tego sportu. Jeśli chodzi o Nordic Walking kiedy pierwsze efekty mogą być zauważalne zależy od tego, pod jakim kątem patrzymy na to, czego oczekujemy. Już jeden, dłuższy spacer, pozwoli na zwiększenie dotlenienia organizmu, co przełoży się na lepszą pracę mózgu, wzrost energii i poprawę samopoczucia. Rezultat jest więc natychmiastowy! Zaraz po powrocie do domu odczujemy także spadek napięcia, które nierzadko gromadzi się przez cały dzień w związku z licznymi stresującymi sytuacjami. Intensywny marsz zaowocuje wyciszeniem i odprężeniem, na które nie trzeba będzie długo czekać. Systematyczne spacery praktykowane przez miesiąc powinny już przynieść zauważalną ulgę tym, którym doskwierają bóle pleców. Poprawie ulegnie bowiem mobilność górnego odcinka kręgosłupa, a napięcie mięśniowe zostanie złagodzone. Ta aktywność to również znakomita metoda na unormowanie ciśnienia krwi i obniżenie poziomu złego cholesterolu. Dzięki temu, że podczas marszu naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu i usuwany jest nadmiar soli i wody, nadciśnienie zostaje zniwelowane. Trenując trzy razy w tygodniu, tego rodzaju rezultaty dostrzeżemy po dwóch miesiącach. Gdy chcemy zacząć przygodę z Nordic Walking, po jakim czasie widać efekty stanowi ważną informację. Zwłaszcza dla tych, którzy pragną pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Już pierwsze wyjście z kijkami pomoże przyspieszyć metabolizm i ułatwić trawienie, co w długofalowej perspektywie będzie pozwalało na bardziej efektywne spalanie kalorii. Jelita będą funkcjonowały prawidłowo, znikną także ewentualne kłopoty związane ze wzdęciami.

Nordic Walking efekty pozwoli zaobserwować już po kilku tygodniach?

Większość osób najbardziej interesuje konkretny temat. Mianowicie – kiedy będzie można zaobserwować zmniejszenie wagi? Tutaj trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Będziemy w stanie schudnąć nawet pięć kilogramów w ciągu pierwszego miesiąca przy założeniu, że treningi będą regularne, godzinne i że będą szły w parze ze zdrową, odpowiednio zbilansowaną dietą. Kiedy spełnimy te warunki, oprócz wysmuklenia sylwetki zaobserwujemy także zredukowanie cellulitu i ujędrnienie ciała. Miejmy na uwadze również to, że liczba zrzuconych kilogramów może nieco się różnić w zależności od wagi konkretnego człowieka. Aby zadbać o właściwy poziom motywacji do odbywania regularnych spacerów, warto brać udział w imprezach tematycznych i wspierać się wzajemnie z innymi, którym przyświeca ten sam cel. Można to zrobić, chociażby poprzez rejestrację na stronie http://elektronicznezapisy.pl/. Po około trzech miesiącach Nordic Walking efekty przyniesie nam także w postaci zwiększenia siły mięśni. Co za tym idzie, z zadaniami wysiłkowymi będziemy radzić sobie znacznie lepiej, nasza kondycja będzie imponująca, a ciało nabierze zdrowego, atrakcyjnego wyglądu. To wszystko sprawia, że warto być wytrwałym i cieszyć się każdą, nawet najmniejszą pozytywną zmianą!

Podobne wpisy