Sprawdzenie auta przed kupnem – czy warto?

samochód

W dzisiejszych czasach rynek samochodów używanych kwitnie. Portale ogłoszeniowe pękają w szwach pod kątem ilości aktywnych ofert. Przebierać możemy w tym przypadku zarówno w samochodach dostawczych, jak i osobowych. Wśród aut wykorzystywanych do codziennej jazdy możemy wyróżnić:

  • Auta Miejskie (na przykład Citroen C1)
  • Coupe (Audi A5)
  • Kabriolety (Mazda MX-5)
  • Kombi (Audi A4 Avant)
  • Sedany (Mercedes klasy C)
  • SUVy (Volvo XC60)

Zakup auta

Na rynku motoryzacyjnym działa również wiele firm, które zajmują się sprowadzaniem aut z zagranicy. Najczęstszym kierunkiem jest w tym wypadku USA, skąd Polacy ściągają samochody niezwykle chętnie. Śmiało można powiedzieć, że ogromne grono osób jest zakochane w amerykańskiej motoryzacji. Najczęściej ściąganymi samochodami są Ford Mustang oraz Ford Fiesta. Coraz więcej firm oprócz samego sprowadzenia auta, oferuje możliwość jego naprawy i dostarczenia gotowego, sprawnego samochodu pod same drzwi. To dla wielu z nas spełnienie marzeń, na które nie moglibyśmy się zdecydować w przypadku nowych samochodów, prosto z salonu. 

Czy wiedziałeś, że samochód odebrany prosto z salonu samochodowego – traci na wartości już w momencie pierwszego wyjechania na drogę? Niestety ale to dość przykra prawda. Z upływem czasu nowy samochód sukcesywnie traci na wartości, a największy spadek następuje już w momencie opuszczenia salonu samochodowego, ponieważ to właśnie w tym momencie samochód z nowego – staje się już autem używanym. 

Najczęstszym wyborem wśród aut używanych i celem, do którego dążymy, są samochody 2-3 letnie. W dalszym ciągu są one świeże, bardzo często prezentują się nienagannie, zarówno pod kątem technicznym jak i wizualnym. Takie samochody są oczywiście zdecydowanie tańsze od modeli nowych, dostępnych w salonie. 

Sprawdzenie auta przed kupnem – czy warto?

Decydując się na zakup samochodu używanego, musisz liczyć się z tym, że im dłużej auto było używane, tym w gorszym stanie technicznym może się ono znajdować. Co więcej, bardzo często jest tak, że pojazd, który wygląda nienagannie pod kątem wizualnym – technicznie może stworzyć Ci ogrom problemów po zakupie. 

Zastanawiasz, się czy warto sprawdzić auto przed jego kupnem? 

Ogłoszenia sprzedaży samochodów zawierają niemalże same pozytywne informacje. Sprzedawcy skupiają się oczywiście na samych zaletach, a umyślnie (bądź nie) starają się nieco przykryć mniejsze lub większe mankamenty. Tym bardziej jeżeli nie masz odpowiedniej wiedzy i doświadczenia – bardzo ciężko będzie Ci oszacować faktyczny stan samochodu przed jego zakupem. W takim przypadku warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy fascynują się w motoryzacji i posiadają mnóstwo wiedzy i doświadczenia branżowego. Jeżeli tego nie zrobisz, zakup samochodu w złym stanie technicznym może się okazać dla Ciebie katastrofą finansową. 

Jedną z firm, która pomaga przy zakupie aut używanych, jest https://www.autotesto.pl/sprawdzenie-auta-poznan/. Działa ona w taki sposób, że rozpoczynasz od wybrania interesującej Cię oferty na jednym z portali sprzedażowych pod kątem motoryzacji. Następnie link do ogłoszenia wysyłasz do Autotesto. Specjaliści z ich firmy pojawiaj się na miejscu, aby zdiagnozować ten model, a Ty otrzymasz dokładny raport – bez wychodzenia z domu! Firma posiada ponad 250 fachowców, w związku z czym przyjmuje zlecenia z całej Polski.

Sprawdzenie auta przed kupnem, dlaczego warto?

Takie rozwiązanie będzie również niezwykle przydatne w sytuacji gdy zauważyłeś idealne ogłoszenie które odpowiada Ci w stu procentach, ale okazuje się, że oględziny mogą odbyć się na drugim końcu kraju. W takiej sytuacji wyjazd w ciemno, bez pewności o stanie technicznym samochodu i pewności tego, że zamierzamy je kupić – byłby rozwiązaniem nieopłacalnym finansowo. Kierując takie ogłoszenie do specjalistów celem odbycia oględzin, zyskasz ogrom czasu i niepotrzebnych nerwów. Nie zwlekaj, rozpocznij poszukiwanie swojego wymarzonego samochodu już dziś! Pamiętaj, marzenia są po to, aby je spełniać i nie warto odkładać ich w czasie!

 

Podobne wpisy