Jak zrobić warkocze bokserskie krok po kroku?

warkocz

Dbasz o swoje włosy i lubisz chodzić zarówno w rozpuszczonych, jak i w związanych pasmach? Niezależnie od tego, czy jesteś posiadaczką wyjątkowo długich włosów, czy tych nieco krótszych, warto eksperymentować z fryzurą, która często wyraża nasz aktualny nastrój, zmienia nieco wizerunek, ale i również zdecydowanie polepsza samopoczucie. Odpowiednie upięcie potrafi być też formą ozdoby, zupełnie, jak ulubione kolczyki czy kolorowy naszyjnik – podkreśla konkretny ubiór i nierzadko dopełnia cały look. Jeśli lubisz fantazyjne upięcia, albo po prostu modne i wygodne uczesania, koniecznie wypróbuj warkocze bokserskie – fryzurę, która co prawda kilka lat do tyłu owładnęła rynek fryzjerski, ale dziś jest nieodłącznym elementem swobodnego i sportowego wyglądu niemalże każdej kobiety. Niestety, samodzielne zaplatanie owych warkoczy nieraz wiąże się z bezowocnym trudem, dlatego przygotowaliśmy poniższy materiał, który podpowie, jak się robi warkocze bokserskie krok po kroku.

Jak zrobić warkocze bokserskie samemu?

Warkocze bokserskie to jedno z wygodniejszych upięć włosów – odkrywa całą twarz, odmładza, nadaje subtelności i dziewczęcego uroku, a przede wszystkim jest bardzo trwały, co ułatwia uprawianie nawet nieco bardziej ekstremalnych sportów. 

Czym jednak jest sam warkocz? Otóż, jak pokazują karty historii, w przeszłości zaplatanie włosów w warkocz symbolizowało wysoki status społeczny – najczęściej nosiły go osoby z rodziny królewskiej oraz kobiety o szlacheckich korzeniach. W innych strefach był symbolem uduchowienia, religijności, a w bardziej egzotycznych Państwach był zaplatany również przez mężczyzn na brodzie. Sam warkocz był również wabikiem na mężczyzn oraz wojennym trofeum – kobiety uwodziły nim potencjalnych kochanków, a mężczyźni po wygranej walce dumnie eksponowali ucięty zapleciony pukiel włosów wroga. 

Teraz warkocze przeżywają swój renesans – kiedy jeszcze w latach 90. były przeznaczone wyłącznie dla małych dziewczynek, od kilku lat odpowiednio dobrane mogą być zaplatane również na głowach dojrzalszych pań, nie tylko na co dzień do pracy czy podczas aktywności fizycznej, ale i również na większe, poważniejsze okoliczności, jak wesela, komunie czy randki. Jednymi z najbardziej popularnych splotów kobiecych są warkocze francuskie, dobierane oraz holenderskie, które nazwa się popularnie warkoczami bokserskimi. Pomagają one optycznie nadać włosom objętość i pasują do prawie każdej twarzy. Mimo że samo ich uplecenie, dla osoby wprawionej w układaniu fryzur jest przysłowiową bułką z masłem, dla laika może być nie lada zagwozdką. 

Zatem, jak zrobić warkocze bokserskie samemu i czy zrobienie tej fryzury jest skomplikowane? Tak naprawdę, do tego estetycznego upięcia włosów wystarczy wolny czas, gumki do włosów i chęci, które zniosą ewentualne pomyłki i pomogą dopracować jakość slotu krok po kroku.

Warkocze bokserskie – jak zrobić samemu

Jak zapleść warkocze bokserskie? Wykonaj poniższe kroki i uzyskaj swoją wymarzoną fryzurę, która wytrzyma nawet do kilkunastu godzin!

  1. Proces zaplatania warkoczy należy zacząć od czoła – wydziel cienkie pasemko na samym jego środku i podziel je na trzy części. Zacznij zaplatanie poprzez przełożenie pasma zewnętrznego pod pasmo środkowe i powtórz czynność z drugiej strony.
  2. Technika ta jest splotem holerderskim – by zakończyć cały proces plecenia warkocza, należy za każdym zaplataniem dobierać dodatkowo kolejne pasma z wolnej części włosów i złączać je z jednym z pasm warkocza. Wówczas możliwe jest przełożenie go pod środkowym pasmem.
  3. Przez ciągłe dobieranie wolnych pasm i tę samą technikę splotu należy związać włosy aż do samego końca głowy bez zbytniego zaciskania zaplecenia. 
  4. Gdy dojdziesz do końca głowy, zaplatanie kontynuuj przez dobieranie nowych kosmyków.
  5. Po zapleceniu całych włosów zwiąż warkocz ulubioną gumką.
  6. Choć mogłoby się wydawać, że zaplatanie Twojego warkocza dobiegło końca, to należy jeszcze delikatnie powyciągać z niego pasma na całej długości warkocza. Czynność ta poluzowuje nieco fryzurę i nie obciąża włosów. 

Podobne wpisy